Pejzaż pełni głównie funkcję dekoracyjną. Wiele osób wybiera do planowanej przez siebie aranżacji taki właśnie obraz. Krajobraz może mieć różnorodny charakter w zależności od tego, co przedstawia i w jaki sposób odzwierciedla rzeczywistość. Czasami jest jedynie tłem dla wydarzeń na pierwszym planie. Innym razem stanowi w pełni samodzielny motyw, przenosząc odbiorcę do zupełnie innego świata. W wywiadzie z ekspertem z portalu Myloview przedstawiamy, jak dobrać tego typu ozdobę do różnych wnętrz.

Za pierwsze „czyste krajobrazy”, czyli rysunki przedstawiające widoki natury bez postaci ludzkich, uważa się freski pochodzące z XV wieku p.n.e. Stanowią graficzną reprezentację ówczesnych zwierząt i roślin. Mówiąc o historii krajobrazu, skupiamy się głównie na kulturze zachodniej. Na Wschodzie krajobrazy od zawsze stanowią motyw przewodni w sztuce. Dzieła chińskich czy japońskich twórców, takie jak obraz krajobraz z wodospadem, zachwycają kunsztownością i harmonią. Z kolei starożytni Grecy i Rzymianie byli zafascynowani przede wszystkim górskimi widokami. W średniowieczu zainteresowanie krajobrazami niemal całkiem zanikło, z kolei w renesansie ten motyw cieszył się dużą popularnością, szczególnie wśród niderlandzkich malarzy. W późniejszym okresie pejzaż przyjmował różnorodne formy jako obraz. Krajobraz mógł przypominać wizję niczym ze snu tak jak dzieło „Impresja. Wschód Słońca”. W XX wieku powstawały kompozycje złożone wyłącznie z kanciastych figur zgodnie z zasadami kubizmu. Obecnie w sztuce obserwuje się pełną dowolność. Warto wybrać ten motyw dekoracyjny do aranżacji, ponieważ jest uniwersalny i wprowadza do wnętrza relaksującą atmosferę.
Jak dobrać tematykę pejzażu do wystroju?
Decyzja zależy od charakteru aranżacji i efektu, jaki chce się uzyskać. Do klasycznych wnętrz o stonowanej kolorystyce pasują widoki letnie i jesienne. Z kolei minimalistyczny wystrój potrzebuje dekoracji w równie oszczędnej formie. Wówczas sprawdzi się widok na ośnieżony teren w kolorze nieskazitelnej bieli, przetykany gdzieniegdzie kolorowymi elementami takimi jak drzewa czy zabudowania. Bardziej urozmaicone pejzaże, przedstawiające góry albo morze, przypadną do gustu wielbicielom dalekich wędrówek. Obrazy, które przypominają o zagranicznych wakacjach spędzonych na rajskiej wyspie, wprowadzą do wnętrza powiew świeżości i egzotyki. Można użyć ich w aranżacji, którą chce się nieco urozmaicić. Wybór zależy również od tego, jakie miejsce ma udekorować dany krajobraz. Obraz do salonu powinien mieć reprezentacyjny charakter. Z kolei w sypialni można zdecydować się na coś znacznie bardziej intymnego jak na przykład fotografia z miejsca, gdzie spędziło się miesiąc miodowy. Przestrzenne widoki sprawiają, że wnętrze wygląda na optycznie większe. Natomiast seria miniatur doskonale uzupełnia nieco zbyt puste miejsce na ścianie.
Jaki styl wybrać?
https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/krajobrazy/
Jako że krajobraz to motyw tak często wybierany przez artystów, można spotkać go w każdym nurcie malarskim. Obrazy o harmonijnej kompozycji, przypominające dzieła malowane farbami olejowymi, stanowią najlepsze dopełnienie do równie klasycznej aranżacji. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzają się krajobrazy realistyczne albo ich zupełne przeciwieństwo, czyli dzieła abstrakcyjne. Do pomieszczenia o romantycznym klimacie poleca się akwarele. Możliwości są w zasadzie nieograniczone. Korzystając z oferty naszego serwisu, można zdecydować się na wydruk dowolnej grafiki w tym własnoręcznie wykonanego zdjęcia.
Czym powinny odznaczać się obrazy do dekoracji wnętrz?
W dekoracjach istotne są dwa elementy – jakość farby i podłoża. Produkujemy obrazy przy użyciu płótna artystycznego umieszczone na sosnowych krosnach. Do wyboru jest wersja w ramie oraz bez niej. Każde dzieło ma zadrukowane boki. Stosujemy sprawdzone techniki druku i farby, które są wysoce nasycone pigmentem i niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu każdy klient ma pewność, że zakupiony obraz będzie zdobił jego mieszkanie przez lata. Zachęcam do zapoznania się z całą galerią w naszym serwisie.
Powiązane artykuły
-
10 przydatnych rzeczy, które zrobisz z korków po winie DIY
Nie wyrzucaj korków po winie! Zamist tego wykonaj z nich przydatne rzeczy, którymi zaskoczysz znajomych. Przedstawiemy galerię pomysłów i inspiracji.
-
Las w salonie, drzewa w sypialni
Z każdym rokiem coraz większą popularność zdobywają ozdoby inspirowane światem przyrody. Chętnie umieszczamy w domach meble oraz przedmioty z naturalnych materiałów: niemalowanego drewna, juty, wikliny. Są one szczególnie popularne w stylistyce skandynawskiej i prowansalskiej. Tego rodzaju dodatki to jednak nie jedyny sposób, aby pod naszym dachem zagościły przyrodnicze akcenty. Doskonale na tym polu sprawdzi się również fototapeta. Las przedstawiony na takiej dekoracji spowoduje, iż każde pomieszczenie wypełni kojąca i odprężająca atmosfera - mówi zaproszony do rozmowy ekspert z firmy Redro. Postanowiliśmy zadać mu kilka dodatkowych pytań i poznać jego rady dotyczące umieszczania tych ściennych ozdób w mieszkaniach.
-
Dekoracje ogrodowe z opon DIY - zainspiruj się
Nie warto wyrzucać starej opony gdy można wykorzystać ją do urozmaicenia ogrodu i zadziwienia gości. Przedstawiamy niezwykłe przykłady takich dekoracji.
-
Proste figurki z masy solnej - wiszące ozdoby do domu.
Robiąc wiszące figurki z masy solnej posługuję się w 80% foremkami do ciastek, co powoduje, że ciągle słyszę wtedy pytania, co dobrego piekę :) Jakkolwiek takie "ciastka" wyglądają może apetycznie (zwłaszcza po pomalowaniu), śmiałkom chcącym je spróbować nie polecam tego. Chyba że chcą pozbyć się zębów. Figurki z masy solnej można - w najprostszy sposób - zrobić używając albo foremek do ciastek, albo szablonów wyciętych z tekturek. Pierwsza wersja jest łatwiejsza (nie wymaga takiej precyzji) i zdecydowanie szybsza, dlatego też od niej zacznę.
Grażyna
Proste figurki z masy solnej - wiszące ozdoby do domu. 2019-01-23 08:59:02 2016-01-29 15:45:41