Sprężarki powietrza to urządzenia powszechnie wykorzystywane w szeroko rozumianym sektorze przemysłowym, budowlanym, usługowym czy transportowym. Korzystają z nich zarówno duże zakłady przemysłowe, jak i mniejsze warsztaty, serwisy wulkanizacyjne i samochodowe czy firmy budowlane. Poniżej prezentujemy sprężarki powietrza chętnie wybierane przez polskich fachowców.
Jaką sprężarkę powietrza wybrać – śrubową czy tłokową?
Sprężarki powietrza możemy skategoryzować na wiele sposobów, jednak najistotniejszym kryterium ich podziału jest rodzaj mechanizmu sprężającego. Pod tym względem wyróżniamy sprężarki powietrza śrubowe oraz tłokowe. Wydajność, żywotność oraz odporność na niekorzystne warunki środowiskowe zależeć będą od rodzaju i parametrów danej sprężarki.
Niemniej, przed podjęciem decyzji związanej z wyborem sprężarki powietrza, należy wykonać dokładną analizę własnych potrzeb. Podejmując zakupową decyzję, należy określić rodzaj zasilanych narzędzi, wymaganą wydajność, ciśnienie robocze oraz z jaką intensywnością będziemy eksploatować sprężarkę. Istotne jest również miejsce eksploatacji urządzenia oraz warunki środowiskowe oddziałujące na sprężarkę.
Śrubowe sprężarki powietrza
Śrubowe sprężarki powietrza to popularne kompresory przeznaczone głównie do zastosowań przemysłowych oraz do zadań, które wymagają pracy ciągłej. Co więcej, cechują się one mniejszymi gabarytami, co ułatwia ich umieszczanie w obiektach o ograniczonej przestrzeni. Śrubowe sprężarki powietrza zapewniają żywotność na poziomie 35-50 tys. godzin pracy. Sprężarki śrubowe są nieco droższe od sprężarek tłokowych, a ich obsługa i konserwacja jest bardziej skomplikowana, co generuje dodatkowe koszty utrzymania sprzętu.
Niemniej, liczne zalety śrubowych sprężarek powietrza sprawiają, że są one świetną inwestycją - zwłaszcza w przypadku intensywnych zastosowań oraz do pracy ciągłej. Dobrze dobrana sprężarka śrubowa pozwoli ograniczyć koszty użytkowania, a także zapewni bezproblemową eksploatację. Przykładem sprężarek śrubowych może być model Gudepol HIT 4/08/270.
Tłokowe sprężarki powietrza
Tłokowe sprężarki powietrza to tańsze w zakupie kompresory, które sprawdzają się do mniej wymagających zadań w ruchu przerywanym. Nowoczesne tłokowe sprężarki powietrza pozwalają na wydajną pracę oraz dużą wszechstronność zastosowań, niemniej generują one większy poziom hałasu, odznaczają się nieco niższą kulturą pracy oraz zajmują więcej miejsca od sprężarek śrubowych. Ich największą zaletą jest o wiele niższy koszt zakupu, dzięki czemu są one idealną propozycją dla firm, które nie chcą ponosić nadmiernych kosztów inwestycyjnych. Przykładem świetnej jakości kompresorów tłokowych mogą być sprężarki powietrza Gudepol GD 28-100-320.
Powiązane artykuły
-
Czterokołowy wózek inwalidzki dla psa
Może przyda się komuś nasz pomysł: Jak poradzić sobie ze spacerami z dużym, niechodzącym samodzielnie psem (albo bardzo słabo chodzącym) - czyli mała przeróbka wózka inwalidzkiego dla ludzi, bo profesjonalne czterokołowe wózki dla dużych psów są dość drogie (>1500 PLN), nasz wózek kosztował tylko 115 PLN. Jak skutecznie i nieoperacyjnie poradzić sobie z dyskopatią u psów/kotów (bo większość chorych zwierząt jest w Polsce usypiana). Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem!
-
Jaki fotel do salonu wybrać?
Fotele w salonie to absolutnie obowiązkowe meble, doskonale uzupełniające przestrzeń, na dodatek dumnie prezentują się obok sofy lub kanapy. Jakie wyposażenie dokładnie wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę? Przedstawiamy najważniejsze kwestie na ten temat!
-
Dlaczego warto kupić ręczny młynek do kawy?
W dzisiejszych czasach, kiedy rynek kawowy oferuje niezliczone opcje dla miłośników kawy, ręczny młynek do kawy wydaje się być pozycją, którą warto rozważyć. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się archaicznym narzędziem, ręczny młynek do kawy ma wiele zalet, które mogą przekonać każdego konesera kawy do jego zakupu. W tym artykule omówimy różne aspekty, które czynią ręczny młynek do kawy wartym inwestycji.
-
Żarówki LED – opłacalna inwestycja?
Żarówki LED szturmem wdarły się na rynek oświetlenia i z roku na rok coraz bardziej go podbijają. W porównaniu z poprzednimi latami, ich cena także znacząco spadała. Dziś dobrej jakości żarówki LED od znanego producenta, np. żarówki Osram, kupimy bowiem w przystępnej cenie niecałych 20 zł. Wysoka jakość, energooszczędność oraz niewysoka cena sprawiają, że żarówki LED goszczą już w większości polskich domów. Czy są jednak naprawdę warte zakupu? Sprawdźmy!
Grażyna
Żarówki LED – opłacalna inwestycja? 2018-03-12 07:38:28 2018-03-12 07:38:16